Location,Esenyurt, Istanbul
00 00 811 553 90 +
info@ozpolymer.com

مواد اولیه پلیمری

 

توجه !
برای آگاهی از قیمت محصولات   از صفحه تماس با ما در ارتباط باشید

 

مواد اولیه پلیمری، موادی هستند که از زنجیره های تکراری و طولانی مولکول ها ساخته شده اند. این مواد بسته به نوع مولکولهای پیوند شده و نحوه پیوند آنها ، دارای خواص منحصر به فردی هستند. برخی از پلیمرها مانند لاستیک و پلی استر کشش دارند. برخی دیگر مانند اپوکسی و شیشه سخت هستند.

پلیمرها تقریباً همه جنبه های زندگی مدرن را لمس می کنند. احتمالاً اکثر افراد در پنج دقیقه گذشته با حداقل یک محصول حاوی پلیمر (از بطری های آب گرفته تا اسباب بازی تا لاستیک) در تماس بوده اند.

اصطلاح پلیمر اغلب برای توصیف پلاستیک ها ، که پلیمرهای مصنوعی هستند ، به کار می رود. با این حال ، پلیمرهای طبیعی نیز وجود دارند. به عنوان مثال ، لاستیک و چوب ، پلیمرهای طبیعی هستند که از یک هیدروکربن ساده ، ایزوپرن تشکیل شده اند. پروتئین ها پلیمرهای طبیعی هستند که از اسیدهای آمینه تشکیل شده اند ، و اسیدهای نوکلئیک (DNA و RNA) پلیمرهای نوکلئوتیدها هستند، مثلاً مولکولهای پیچیده ای که از پایه های حاوی نیتروژن ، قندها و اسید فسفریک تشکیل شده اند.

واکنشهای مختلف شیمیایی، اثرات ناشی از گرما و فشار ، پیوندهای شیمیایی را تغییر می دهد. این فرآیند باعث می شود که مولکول ها در یک ساختار خطی، شاخه ای یا شبکه ای به هم بپیوندند و در نتیجه پلیمرها ایجاد می شوند.

استفاده از پلیمرها
پلیمرها تقریباً در هر منطقه زندگی مدرن استفاده می شوند. کیسه های مواد غذایی ، بطری سودا و آب ، الیاف نساجی ، تلفن ها ، رایانه ها ، بسته بندی مواد غذایی ، قطعات خودرو و اسباب بازی ها همه دارای پلیمر هستند.

پلیمرهای محبوب برای ساخت پلی اتیلن و پلی پروپیلن است. مولکولهای آنها می تواند از 10000000000 مونومر تشکیل شده باشد.

آینده پلیمرها
محققان با هدف توسعه بیشتر داروها و تقویت محصولاتی که قبلاً از آنها استفاده می کردیم، روی انواع مختلفی از پلیمرها آزمایش می کنند.

به عنوان مثال ، پلیمرهای کربن برای صنعت خودروسازی تولید و تقویت می شوند.

از پلیمرها برای تقویت هولوگرام نیز استفاده می شود. دانشمندان در دانشگاه پنسیلوانیا یک هولوگرام را روی مواد پلیمری انعطاف پذیر به نام PDMA ایجاد کردند که با نانودوهای طلا جاسازی شده است.

پوست مصنوعی ساخته شده از پلیمر سیلیکون ممکن است آینده اقدامات ضد پیری باشد.

ممکن است پلیمر بتواند پوست فرد را محکم کند و ظاهر چین و چروک ها را بهتر کند. چنین پوست مصنوعی ممکن است برای کمک به افراد مبتلا به شرایط بد پوستی مانند اگزما نیز استفاده شود و یا از آن به عنوان ضد آفتاب استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *